Ocet jabłkowy Ojca Mateusza

Polub nas na facebooku
Wysokogatunkowy ocet jabłkowy i balsamiczny Ojca Mateusza

Powerdrink

Powerdrink idealnie godzi walory smakowe z korzystnym oddziaływaniem na zdrowie i samopoczucie. Ocet jabłkowy Ojca Mateusza jest wszechstronnym środkiem naturalnym, a miód osładza ocet i obfituje w liczne witaminy, związki mineralne, pierwiastki śladowe, enzymy i związki bakteriobójcze. Zawiera nawet penicylinę. Jak do tej pory stwierdzono w miodzie około 180 cennych związków.

 

Twórca współczesnej metodyki leczenia octem jabłkowym, amerykański lekarz D.C. Jarvis zalecał wypijać codziennie szklankę wody, w której rozpuszczono po 2 łyżeczki od herbaty miodu i octu jabłkowego. Napój ten można dodatkowo wzbogacić dodając soki owocowe lub warzywne. Zalecane są przede wszystkim soki z moreli, jeżyn, czarnego bzu, porzeczek, pomarańczy i pomidorów.

 

Przygotowanie Powerdrinka:

 

Dwie łyżeczki octu jabłkowego i dwie łyżeczki miodu starannie wymieszać w szklance wody. Miód powinien się całkowicie rozpuścić.

 

 

DeForest Clinton Jarvis (15 marca 1881 - 18 sierpnia 1966), amerykański lekarz z Vermont. Swoim pacjentom polecał mieszankę octu jabłkowego z miodem, którą nazywał tonikiem zdrowia.

 

Ukończył studia medyczne na Uniwersytecie w Vermont w 1904 roku.

 

Jest autorem książki „Folk Medicine: A Vermont Doctor's Guide to Good Health”, która przez dwa lata znajdowała się na liście bestsellerów New York Times’a i do 2002 roku była w druku.

 

Źródło: Wikipedia.org